(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche Macan (Nr 7546629)

Porsche Macan
Waga
Sztuk
Porsche Macan 1 Gen. [restyling] (2018 - 2020) Crossover
Długość
469 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
162 cm
ok.
1830 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1830 kg
Dystans
1819 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Nicea

Od 2 kwi 2021 do 8 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 22 kwi 2021 do 29 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.