Porsche Macan (Nr 7849955)

Porsche Macan
Waga
Sztuk
Porsche Macan 1 Gen. [restyling] (2018 - 2020) Crossover
Długość
469 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
162 cm
ok.
1830 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1830 kg
Dystans
7379 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Abu Dhabi, Abu Zabi

Od 15 gru 2021 do 16 gru 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 17 gru 2021 do 18 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.