(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche NEU (Nr 6056547)

Porsche NEU

Marka i model:

Porsche 992

Waga w kg (łączna):

1850

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 677.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Chemnitz

15 maj 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Utrecht, Groenekan

18 maj 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.