(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche Panamera (Nr 5167038)

Porsche Panamera

Marka i model:

Porsche Panamera GTS

Waga w kg (łączna):

2300

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1626.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Västra Götalands Län, Goteborg

3 lis 2019

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Vaud, Montreux

10 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.