(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche Panamera (Nr 5596299)

Porsche Panamera

Marka i model:

porsche panamera

Waga w kg (łączna):

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 931.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Hohe Börde

15 sty 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Maurepas

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.