Porsche Panamera (Nr 6469016)

Porsche Panamera
Waga Sztuk:
Porsche Panamera 970 (2009 - 2013) Liftback
Długość
497 cm
Szerokość
193 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1995 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1995 kg
Dystans 3172 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Mołdawia, Municipiul Chișinău, Kiszyniów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Malta, Malta, Hal Luqa

30 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.