(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2016-11-21 18:01

Potrzebny transport auta Opel Vectra z UK do PL. Burton (DE14) do S-cie (72-600)

(Nr 1428012)
Potrzebny transport auta Opel Vectra z UK do PL. Burton (DE14) do S-cie (72-600)

Marka i model:

Opel Vectra

Waga w kg:

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Dystans: 1480.30 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Burton upon Trent, Burton-on-Trent, Bridgewater, 51

Od 22 lis 2016 do 30 lis 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Swinoujscie, 72-600, Matejki, 45

Od 22 lis 2016 do 2 gru 2016