(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 14:21

Potrzebuję lorę na auta- jest ich wstępnie 16 na trasie Chlewiska- Walcownia Katowice - Chlewiska. Dostawa z Chlewiska do Katowic 05.04 powrót Katowice Chlewiska 11.05.2018 Proszę o wstępny koszt

(Nr 2417144)
Potrzebuję lorę na auta- jest ich wstępnie 16 na trasie Chlewiska- Walcownia Katowice - Chlewiska.  Dostawa z Chlewiska do Katowic 05.04 powrót Katowice Chlewiska 11.05.2018 Proszę o wstępny koszt

Marka i model:

zabytkowe samochody osobowe

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 216.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Szkolna 34, Chlewiska, 26-510, Polska

5 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Katowice, 80-758, Polska

5 kwi 2018