(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-07-24 18:31

Potrzebuje przewieźć kota. Dwa dni przed wyprowadzką zniknął a dzień powrócił

(Nr 3007624)
Potrzebuje przewieźć kota. Dwa dni przed wyprowadzką  zniknął a dzień powrócił

Waga w kg (łączna):

3.00

Budżet zlecenia [zł]:

100

Dystans: 584.00 km

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani okaleczone. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeżeli mamy należyty transporter. Do transportu zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.

Adres i termin nadania

Sasino, 84-210, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Będzin, Polska

Termin elastyczny