(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2016-11-30 17:57

potrzebuje transportu

(Nr 1478652)
potrzebuje transportu

Marka i model:

renault master max

Waga w kg:

3000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2170.70 km

Informacje dodatkowe:

drugi samochód peugeot boxer. dwa busy z francji do kielc

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Francja, Gaillac

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Termin elastyczny