(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-22 16:07

Potrzebuję transportu dla 6 motocykli ich waga w przedziale 240/430kg.

(Nr 2405408)
Potrzebuję transportu dla 6 motocykli ich waga w przedziale 240/430kg.

Marka i model:

Motocykle Indian 6 sztuk

Waga w kg (łączna):

2400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 22.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Aleje Jerozolimskie, Warszawa, 00-692, Polska

Od 27 lut 2018 do 28 lut 2018

Adres i termin dostawy

Nadarzyn, 05-830, Polska

Od 28 lut 2018 do 1 mar 2018