(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Potrzebuje transportu ( skuter ) (Nr 4427385)

Marka i model:

Romet RXL 50

Waga w kg (łączna):

99

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1373.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Hoorn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Starościn

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.