(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

pralka (Nr 5545783)

Długość [m]:

0.7

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

0.9

Waga w kg (łączna):

50

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Opakowanie ładunku:

karton

Budżet zlecenia [zł]:

100

Dystans: 181.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

Od 3 gru 2019 do 7 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 7 gru 2019 do 9 gru 2019


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przedmioty, których transport wymaga wielkiej ostrożności uważa się przesyłki, które szybko ulegają defektom oraz bywają delikatne i łamliwe. Należą do nich na przykład dekoracje, przedmioty tłukące się, dzieła sztuki, wyroby ceramiczne oraz rzeczy zrobione z kruchych surowców. Pośród nierzadko przewożonych rzeczy znajdziemy pianina, akwaria, delikatny sprzęt elektroniczny, rzeźby, lustra oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia odpowiedniego osłonięcia paczki jest kluczowa. Dobrą praktyką jest wziąć surowce chroniące jak przykładowo: folia bąbelkowa, folia stretch oraz tektura. Folii bąbelkowej i tekturę dobrze jest wykorzystać do ochronienia mniejszych elementów – można je dostać w markecie budowlanym oraz w serwisach w sieci. Natomiast folia stretch używana będzie do owinięcia całej rzeczy. Do zabezpieczenia paczki można zastosować również pledy, styropian, gazety, ubrania i taśmy.

 

Cena przewozu pakunku o wyjątkowej ostrożności

 

koszt transportu paczki, która domaga się szczególnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru oraz gabarytów, jak również od trasy pomiędzy punktem załadunku i miejscem wyładunku. Na ostateczną cenę może wpłynąć także niezbędność zapewnienia surowców zabezpieczających przez firmę transportową. Przykładowo, za transport lustra na trasie Gliwice – Warta zapłacono blisko 250 PLN. Natomiast za przewóz zegara nad kominek na odcinku z Łodzi do Holandii wydano kwotę 200 PLN. Za transport rzeźby z kamienia z Umianowic do Warszawy zapłacono 300 zł.