(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Pralka i Suszarka (Nr 5957889)

Długość [m]:

0.6

Szerokość [m]:

0.6

Wysokość [m]:

0.8

Waga w kg (łączna):

120

Liczba sztuk:

2

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Dystans: 137.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

26 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

28 mar 2020


Transport sprzętu AGD

Produkty AGD, czyli produkty gospodarstwa domowego możemy skwalifikować na dwa gatunki: urządzenia elektryczne dużych rozmiarów takich jak lodówki, zmywarki, zamrażarki i kuchenki indukcyjne oraz sprzęty drobne – suszarki do włosów, lokówki, żelazka, krajalnice, gofrownice, depilatory, roboty kuchenne czy miksery.

Sposoby przewozu urządzeń AGD

Jeżeli zamawiasz transport produktów AGD w profesjonalnej firmie transportowej, nie trzeba martwić się o należyte zabezpieczenie urządzenia. W przypadku, kiedy chcesz przewieźć produkty AGD na własną rękę, zachowaj nadzwyczajną ostrożność, żeby ustrzec się uszkodzeń oraz zarysowań. Zawsze zachowuj oryginalne pudełko po sprzęcie.

Zamrażarki trzeba rozmrozić co najmniej na kilka godzin przed przewozem. Wszystkie ruchome fragmenty takie jak szuflady, powinno się zdemontować oraz popakować oddzielnie. W momencie transportu pralki powinno się zatroszczyć się o zabezpieczenie bębna. Drzwi pralek, mikrofal i pozostałych otwieranych urządzeń AGD wypada domknąć i zakleić. Przygotowując kuchenkę gazową do przewozu, trzeba pamiętać o odpięciu jej od łącza gazowego. W trakcie pakowania artykułów AGD wykorzystuje się folię stretch, taśmy klejące oraz różnego rodzaju opakowania – a rogi pralki chronimy styropianem. Artykuły duże takie jak lodówki czy pralki przewozimy w pozycji pionowej.

Koszt przewozu AGD

Cena przewozu AGD zależy przede wszystkim od gabarytów, wagi i uszkodzenia artykułu AGD. Kolejnym elementem mającym wpływ na koszt jest długość trasy do pokonania od momentu załadunku do miejsca rozładunku. Przykładowo, za transport zamrażarki na trasie Strzegocic – Świnoujście kosztuje 175 PLN. Za transport kuchni gazowej na trasie Wrocław – Łeba wydamy około 100 złotych. Koszt transportu lodówki na trasie Kielce – Kraków wynosi 169 złotych.