(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-03-08 23:31

prasa do słomy

(Nr 2454764)

Marka i model:

sipma 224/1

Długość [m]:

3.5

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Dystans: 154.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz pojazdów uprawnych niejednokrotnie jest przewozem ponad formatowym. Do maszyn rolniczych zaliczamy kombajny, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkie urządzenia rolnicze bywają urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa samodzielnie przemieszczać się po ulicach, dlatego że ich wymiar przewyższa dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak także w UE. Komplikację powodować może jeszcze nacisk osi urządzeń rolniczych, jaki przekracza zasady dopuszczalne dla większości szos.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

    Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych prawie zawsze używa się naczepy rodzaju semi lub tele. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych powinni posiadać właściwie przystosowanymi lawetami, które mogą być w stanie przewieźć pojazdy rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także powinien posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeśli zestaw przekracza dopuszczalne reguły rozmiarem lub ciężarem, konieczne będzie uzyskanie odpowiedniego zezwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena transportu pojazdów rolniczych

    Koszt transportu urządzenia uprawnego jest związana od wielkości, ciężaru i stanu pojazdu. Na wycenę przewozu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym czynnikiem może być także termin przewozu.

Adres i termin nadania

Adamów, 21-412, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Błonie, 05-870, Polska

Termin elastyczny