(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-04-27 15:00

Prasa Kostkująca

(Nr 2638416)

Marka i model:

WELGER AP 45

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

1200.00

Dystans: 449.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz maszyn uprawnych często jest przewozem ponadgabarytowym. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Pokaźne pojazdy uprawne są maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny zwyczajnie przemieszczać się po ulicach, bo ich wielkość przewyższa możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak również w Unii Europejskiej. Problem przedstawiać może także napór osi urządzeń rolniczych, który przewyższa normy dozwolone dla większej części dróg.

Jak transportuje się maszyny rolnicze?

    Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych nierzadko korzysta się z przyczepy typu semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych mają prawidłowo dostosowanymi lawetami, które podołają przewieźć maszyny rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, kiedy zestaw przewyższa dopuszczalne reguły wielkością lub ciężarem, wymagane jest zdobycie specjalnego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu ciągników uprawnych

    Cena transportu ciągnika uprawnego jest zależna od gabarytów, ciężaru i stanu maszyny. Na koszt przewozu wpływa jeszcze odległość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym czynnikiem może być jeszcze czas przewozu.

Adres i termin nadania

Złotów, 77-400, Polska

27 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Zlotniki k Jedrzejowa, 28-366, Polska

30 kwi 2018