(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2015-04-21 11:03

PRASA Rolująca do słomy

(Nr 270606)

Marka i model:

Welger RP 180

Długość [m]:

3.5

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

2000.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 521.20 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport pojazdów uprawnych z reguły jest przewozem ponad formatowym. Do urządzeń rolniczych wliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Pokaźne urządzenia uprawne są pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa zwyczajnie poruszać się po jezdniach, ponieważ ich wymiar przekracza dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak także w Unii Europejskiej. Kłopot powodować może dodatkowo nacisk osi urządzeń uprawnych, który przerasta normy dopuszczalne dla większości szos.

Jak transportuje się maszyny uprawne?

    Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych zazwyczaj wykorzystuje się naczepy typu jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport maszyn uprawnych powinni dysponować właściwie dopasowanymi lawetami, które mogą być w stanie przewieźć ciągniki rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, gdy maszyna przewyższa dopuszczalne normy wielkością lub ciężarem, potrzebne jest dostanie specjalnego zezwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena transportu pojazdów uprawnych

    Cena przewozu urządzenia rolniczego jest związana od wielkości, wagi i sprawności pojazdu. Na koszt transportu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym elementem może być jeszcze termin przewozu.

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Klewki, 06-300 Przasnys, 27 B

Od 22 kwi 2015 do 9 maj 2015

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Zielona Góra, 66-002, Stary Kisielin , POLNA , 1

Od 24 kwi 2015 do 10 maj 2015