(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-07-23 18:27

Prasy do słomy Claas

(Nr 3002268)
Prasy do słomy Claas

Marka i model:

Claas 44 i claas 62

Długość [m]:

3.40

Szerokość [m]:

2.45

Wysokość [m]:

2.6

Waga w kg (łączna):

1900.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 483.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz urządzeń rolniczych z reguły jest przewozem o dużych gabarytach. Do pojazdów rolniczych zaliczamy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Duże urządzenia uprawne są pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny samodzielnie przemieszczać się po jezdniach, ze względu na fakt, że ich wielkość przewyższa dopuszczalne gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak także w UE. Przeszkodę stanowić może także nacisk osi pojazdów rolniczych, jaki przerasta normy możliwe dla większości tras.

Jak transportuje się maszyny rolnicze?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych nierzadko wykorzystuje się przyczepy rodzaju semi lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych posiadają prawidłowo dopasowanymi lawetami, które mogą przewieźć ciągniki rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, gdy zestaw przekracza dopuszczalne standardy rozmiarem lub wagą, potrzebne jest zdobycie odpowiedniego zezwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt transportu ciągników rolniczych

    Cena transportu maszyny rolniczego jest związana od gabarytów, wagi i stanu pojazdu. Na koszt transportu wpływa dodatkowo odległość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Znaczącym czynnikiem może być jeszcze czas transportu.

Adres i termin nadania

Kluczewo, 64-234, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zbuczyn, 08-106, Polska

Termin elastyczny