(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

profile metalowe (Nr 5972304)

profile metalowe

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

660

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Profile zapakowane w folie

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 126.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Będzin

Od 6 kwi 2020 do 27 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Opole

Od 15 kwi 2020 do 30 kwi 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przewiezienia mały ładunek, który nie potrzebuje skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zagospodarowania dużej płaszczyzny, wtedy użycie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest trafne. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL zalicza się samochody, których waga przewyższa 3,5 t. i inne samochody spełniające wymogi ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się wielkie kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki w wersji: firanka oraz furgon. Gatunek samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w ramach LTL, ważne są jego parametry – ciężar i gabaryty. Należy również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, należy opisać opakowanie. Ważna jest również informacja w tematyce usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy również załadunek oraz rozładunek. Znaczącą daną jest także termin realizacji transportu.

Ładunki przewożone w ramach LTL to zazwyczaj palety, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.