(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Przeprowadzka (Nr 6075258)

Przeprowadzka

Waga w kg (łączna):

600

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

1

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Dystans: 1051.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Brabant, Best

Od 22 cze 2020 do 28 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

Od 29 cze 2020 do 5 lip 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym i czasochłonnym procesem, ale gdy optymalnie ją obmyślimy, powinna przejść bez większych komplikacji.

            Na początek należy wykonać selekcję posiadanych sprzętów. Kiedy czegoś od dawna nie stosujemy lub jeśli jest popsute, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do wkładania różnych mebli przydadzą się mocne kartony, które warto zakupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który zazwyczaj przeznaczyłby je do kosza. Dodatkowo oprócz pudeł, warto wziąć worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równo rozłożyć ciężar, na przykład rozdzielić książki na parę pakunków, żeby prościej było je dźwigać. Podpisanie każdego pakunku ułatwi przy rozpakowywaniu przedmiotów i aranżowaniu się w nowym lokalu. Spore meble warto rozmontować, aby zapobiec uszkodzeniom, co uprości pracę firmie transportowej. Jeżeli mamy materiały chroniące, takie jak folię bąbelkową, spróbujmy poosłaniać bardziej wrażliwe przedmioty, a jak nie mamy folii, wówczas warto wziąć koce, prześcieradła i zakleić typową taśmę klejącą. Natomiast niewielkie meble owińmy w papier lub ręczniki nim rozmieścimy w pudle.

            Zlecając przewóz należy powiedzieć firmie transportowej o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, występowanie windy, lub utrudnienia w dojeździe pod lokal. Koniecznie warto powiedzieć, jeśli występują nietypowe zasady dotyczące jakiś przedmiotów.

            Najlepsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której dużo profesjonalnych firm transportowych składa swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku i osłanianie waszego mienia.