Przeprowadzka (Nr 6538993)

Przeprowadzka

Waga w kg (łączna):

400

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 2156.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Sligo, Sligo

16 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

23 paź 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie skomplikowanym oraz długotrwałym procesem, ale kiedy właściwie ją obmyślimy, powinna przebiec bez dużych kłopotów.

            W pierwszym etapie należy wykonać selekcję posiadanych rzeczy. Gdy czegoś od wielu lat nie używamy lub jeżeli jest niesprawne, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich sprzętów nadadzą się mocne kartony, które należy kupić lub zapytać o nie w pobliskim markecie, który i tak przeznaczyłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, warto użyć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, aby równomiernie porozkładać ciężar, przykładowo porozdzielać naczynia na parę pakunków, żeby bez przeszkód było je przetransportować. Opisanie każdego pakunku ułatwi przy otwieraniu mebli i urządzaniu się w nowym domu. Wielkogabarytowe meble warto rozmontować, żeby zapobiec zniszczeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Gdy mamy surowce zabezpieczające, takie jak folię strech, możemy owinąć bardziej wrażliwe rzeczy, a jeśli nie mamy folii, wówczas możemy wziąć pledy, prześcieradła i obkleić typową taśmę samoprzylepną. Natomiast niepokaźne meble zawińmy w ubrania czy ręczniki nim umieścimy w pudle.

            Zlecając transport warto poinformować poinformować przewoźnika o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, ewentualne trudności w podjeździe pod dom. Koniecznie należy powiedzieć, jeśli występują szczególne wymagania odnoszące się do jakiś mebli.

            Najlepsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo profesjonalnych firm transportowych składa swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz osłanianie twojego majątku.