(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Przeprowadzka (Nr 8019160)

Przeprowadzka
Sztuk
Kartony
11-20
Karton duży
1
Szacunkowa łączna waga
325 kg
Dystans
15 km
Typ usługi:
Tylko transport
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Sopot

11 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

11 wrz 2021


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie zawiłym i długotrwałym procesem, ale gdy odpowiednio ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych komplikacji.

            W pierwszym etapie warto wykonać eliminację posiadanych mebli. Kiedy czegoś od wielu lat nie używamy lub kiedy jest zepsute, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich rzeczy przydadzą się mocne kartony, które warto kupić lub zapytać o nie w pobliskim supermarkecie, który na ogół wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz pudeł, można wziąć worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równo porozkładać ciężar, na przykład rozdzielić naczynia na kilka pakunków, żeby z łatwością było je przenieść. Opisanie każdego pudła uprości przy otwieraniu mebli i urządzaniu się w nowym lokalu. Wielkogabarytowe meble warto rozkręcić, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co uprości pracę firmie transportowej. Jeśli posiadamy surowce zabezpieczające, np. jak folię bąbelkową, spróbujmy owinąć bardziej kruche rzeczy, a gdy nie posiadamy folii, wówczas warto użyć koce, prześcieradła i obkleić standardową taśmę samoprzylepną. Tymczasem drobne meble zawińmy w ubrania czy ręczniki nim umiejscowimy w pudle.

            Zamawiając przewóz warto powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, obecność windy, bądź utrudnienia w podjeździe pod budynek. Dodatkowo warto powiedzieć, jeśli występują nietypowe wymagania odnoszące się do konkretnych rzeczy.

            Najlepsze ceny transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie wiele profesjonalnych przewoźników oferuje swoje usługi w dziedzinie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz osłanianie twojego dobytku.