Przeprowadzka, lodówka, pralka, meble kuchenne, sofa, fotel, ława (Nr 6527667)

Przeprowadzka, lodówka, pralka, meble kuchenne, sofa, fotel, ława

Waga w kg (łączna):

200

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

4

Budżet zlecenia [zł]:

800

Dystans: 334.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Handzlówka

Od 28 wrz 2020 do 11 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Skoczów

18 paź 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie skomplikowanym i czasochłonnym procesem, jednak kiedy optymalnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych trudności.

            W pierwszym etapie należy przeprowadzić eliminację posiadanych mebli. Jak czegoś od dawna nie stosujemy lub gdy jest niesprawne, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przetransportować z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania różnych sprzętów przydadzą się wytrzymałe kartony, które należy zakupić lub zapytać o nie w najbliższym sklepie, który i tak wyrzuciłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto zastosować worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, na przykład rozdzielić książki na parę kartonów, aby bez trudności było je dźwigać. Opisanie każdego pakunku ułatwi przy wypakowywaniu przedmiotów i aranżowaniu się w nowym lokalu. Pokaźne meble warto rozkręcić, aby przeciwdziałać uszkodzeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Jak mamy surowce osłaniające, przykładowo jak folię bąbelkową, spróbujmy owinąć bardziej kruche rzeczy, a jak nie mamy folii, wówczas warto wykorzystać pledy, pościel i obkleić zwykłą taśmę klejącą. Tymczasem drobne meble zawińmy w papier lub ręczniki nim umiejscowimy w pudełku.

            Zlecając przewóz należy powiedzieć firmie transportowej o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, obecność windy, czy też utrudnienia w dojeździe pod lokal. Dodatkowo należy powiedzieć, jeśli występują specyficzne kryteria dotyczące jakiś mebli.

            Najkorzystniejsze ceny przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo specjalistycznych przewoźników składa swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i osłanianie naszego majątku.