(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Przeprowadzka z Gdańska do Gdyni (Nr 5579875)

Waga w kg (łączna):

350

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

3

Dystans: 18.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 14 gru 2019 do 15 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 14 gru 2019 do 15 gru 2019


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym i pracochłonnym procesem, jednak gdy właściwie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez większych kłopotów.

            Na początek warto wykonać selekcję posiadanych mebli. Kiedy czegoś od kilku lat nie stosujemy lub kiedy jest niedziałające, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania wszystkich rzeczy przydadzą się solidne pudła, które można zakupić lub zapytać o nie w najbliższym markecie, który z reguły przeznaczyłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz pudeł, można zastosować worki na śmieci. Miejmy na uwadze, aby równo rozłożyć ciężar, np. porozdzielać książki na parę kartonów, żeby bez przeszkód było je dźwigać. Opisanie każdego pudła uprości przy wypakowywaniu rzeczy i urządzaniu się w nowym miejscu. Wielkogabarytowe meble warto rozkręcić, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Jeżeli posiadamy surowce izolujące, na przykład jak folię strech, możemy opakować bardziej delikatne meble, a gdy nie mamy folii, wówczas warto zastosować pledy, pościel i zakleić standardową taśmę klejącą. Natomiast niewielkie meble zawińmy w ubrania lub ręczniki nim rozmieścimy w kartonie.

            Zamawiając transport warto powiedzieć firmie transportowej o takich detalach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, lub problemy w podjeździe pod budynek. Dodatkowo warto powiedzieć, jeśli występują wyjątkowe zasady dotyczące konkretnych przedmiotów.

            Najciekawsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych firm transportowych składa swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz osłanianie naszego dobytku.