(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-12-29 21:19

Przetrząsarka

(Nr 2247525)

Marka i model:

Przetrząsarka

Długość [m]:

3.5

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

300.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 124.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport maszyn uprawnych zazwyczaj bywa transportem o dużych gabarytach. Do urządzeń rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkogabarytowe pojazdy uprawne bywają urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny zwyczajnie jeździć po drogach, ponieważ ich rozmiar przekracza dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak także w UE. Komplikację powodować może jeszcze nacisk osi maszyn uprawnych, jaki przewyższa reguły dopuszczalne dla większości tras.

Jak transportuje się maszyny uprawne?

    Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych zazwyczaj korzysta się z przyczepy typu semi lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych powinni posiadać należycie dopasowanymi lawetami, jakie mogą przewieźć maszyny rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, jeżeli pojazd przekracza możliwe normy rozmiarem lub ciężarem, konieczne będzie odebranie specjalnego zezwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt transportu ciągników uprawnych

    Koszt przewozu maszyny rolniczego jest związana od wymiarów, wagi i sprawności urządzenia. Na wycenę transportu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym elementem może być jeszcze czas przewozu.

Adres i termin nadania

Ślesin, 89-100, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kikół, 87-620, Polska

Termin elastyczny