(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

PRZEWOZ AUTA Düsseldorf lodz (Nr 318220)

Marka i model:

mercedes A

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 990.50 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Remscheid, 42857, Solinger Str.

Od 22 paź 2015 do 25 paź 2015

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź, 93 648, mahoniowa

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się często, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.