(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2016-11-25 11:35

przewóz busa

(Nr 1450742)
przewóz busa

Marka i model:

iveco wing

Waga w kg:

5000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2158.90 km

Informacje dodatkowe:

marsylia

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Francja, Aix-en-Provence

Od 3 gru 2016 do 14 gru 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Łęczna, 21-010

Od 4 gru 2016 do 14 gru 2016