(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2013-08-13 23:28

Przewóz kotki z Polski do Szkocji (Nr 179494)

Dystans: 2288.60 km

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

    Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

    Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 2 wrz 2013 do 15 wrz 2013

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Edynburgh

Termin elastyczny