(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-06-27 16:22

Przewóz motocykla 125cc Tarnów> Podegrodzie (koło.N.Sącza)

(Nr 707912)

Marka i model:

Romet Soft Chopper

Waga w kg (łączna):

110.00

Budżet zlecenia [zł]:

100-200zł

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 73.40 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek tylko złudnie. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

     Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Tarnów, 33-100

Od 1 lip 2016 do 17 lip 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Podegrodzie

Od 1 lip 2016 do 17 lip 2016