(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-05-27 12:24

Przewóz roweru z Bydgoszczy do Monachium (Nr 2755096)

Przewóz roweru z Bydgoszczy do Monachium

Waga w kg (łączna):

25.00

Dystans: 952.00 km

Transport rowerów

    Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które podarowują rower jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

    W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad warto zachować go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego pudła czy też zakupić odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu opłaca się zdemontować oraz usunąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu przydałoby się ulokować w odrębnych, małych pudełkach czy też osłonić kawałkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby lub przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie należy osłonić makulaturą albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

    Jeżeli postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw zabezpieczających jednoślad.

Koszt transportu roweru

    Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich gabarytów, a również terminu wykonania transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.

Adres i termin nadania

Bydgoszcz, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Monachium, Niemcy

Termin elastyczny