(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2016-11-24 00:15

Przewóz samochodu z Norrköping do Wrocławia na lawecie lub przyczepie.

(Nr 1443322)
Przewóz samochodu z Norrköping do Wrocławia na lawecie lub przyczepie.

Marka i model:

Volvo XC90

Waga w kg:

2200.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000 zł

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1263.50 km

Informacje dodatkowe:

Auto ma uszkodzoną skrzynię biegów. Trzeba je przewieźć do Polski na naprawę. Możliwa też sprzedaż auta. Termin: listopad lub grudzień 2016.

Oferty od Przewoźników (0)

2000 zł

oferta wygasła

Szczegóły oferty:

Data oferty:

24-11-2016, 11:53

Załadunek możliwy w terminach:

2016-11-30

Czas transportu (dni):

2

Sposób transportu:

laweta

Oferta ważna do:

2016-11-30, 23:59

Opis oferty:

Cena (zawiera VAT): 2000 zł

Wiadomości:

Bezpieczny transport Akceptując ofertę poprzez Clicktrans.pl zyskujesz dodatkowe bezpieczeństwo przesyłki. Pamiętaj, że transakcje zawierane bez akceptacji oferty nie są bezpieczne. Więcej informacji >

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Szwecja, Norrköping, 603 73

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław, 50-539

Termin elastyczny