(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Przewóz uszkodzonego auta z sellin niemcy (Nr 222154)

Marka i model:

Peugeot 307

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 754.70 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Sellin, 18586, Siedlung am wald, 23

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Sochaczew, 96-500, Pietrzaka, 26

Od 10 lip 2014 do 19 lip 2014


Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.