(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-25 23:03

Przewoz z odprawa celna malego motocykla Honda CBR 125cc

(Nr 2115183)
Przewoz z odprawa celna malego motocykla Honda CBR 125cc

Marka i model:

Honda CBR 125

Waga w kg:

130.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1671.00 km

Informacje dodatkowe:

Witam, Szukam chetnego, ktory przewiozlby mi motor ze Szwajcarii (kolo Genewy) do Gdyni. Mieszkam w Szwajcarii i sprzedaje motor mojemu siostrzencowi. Czytam wlasnie informacje na temat odprawy celnej - wszystkie dokumenty przygotuje, jedyne co przewoznik mialy zrobic na franicy CH-DE, to pojsc do celnika z papierami i dostac pieczatke. Motor w zasadzie oddaje, wiec mam nadzieje ze transport bedzie w rozsadnej cenie. Termin - kiedykolwiek jeszcze w tym roku.

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gland, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdynia, Polska

Termin elastyczny