(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-25 23:03

Przewoz z odprawa celna malego motocykla Honda CBR 125cc

(Nr 2115183)
Przewoz z odprawa celna malego motocykla Honda CBR 125cc

Marka i model:

Honda CBR 125

Waga w kg (łączna):

130.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1671.00 km

Informacje dodatkowe:

Witam, Szukam chetnego, ktory przewiozlby mi motor ze Szwajcarii (kolo Genewy) do Gdyni. Mieszkam w Szwajcarii i sprzedaje motor mojemu siostrzencowi. Czytam wlasnie informacje na temat odprawy celnej - wszystkie dokumenty przygotuje, jedyne co przewoznik mialy zrobic na franicy CH-DE, to pojsc do celnika z papierami i dostac pieczatke. Motor w zasadzie oddaje, wiec mam nadzieje ze transport bedzie w rozsadnej cenie. Termin - kiedykolwiek jeszcze w tym roku.

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Motorcycles transport

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gland, 1196, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdynia, Polska

Termin elastyczny