(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Przyczepa (Nr 5593031)

Marka i model:

Przyczepa samozbierajaca

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.8

Waga w kg (łączna):

1700

Budżet zlecenia [zł]:

2400

Dystans: 1240.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Herbertingen

Od 7 sty 2020 do 15 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Sobowidz

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń uprawnych prawie zawsze bywa transportem o dużych rozmiarach. Do urządzeń rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkogabarytowe maszyny uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą swobodnie poruszać się po polskich trasach, bo ich wielkość przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak również w Unii Europejskiej. Komplikację przedstawiać może dodatkowo nacisk osi urządzeń rolniczych, który przekracza standardy możliwe dla większości tras.

Jak transportuje się urządzenia uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych z reguły wykorzystuje się naczepy rodzaju jumbo oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych mają właściwie przysposobionymi lawetami, jakie umożliwiają przetransportować maszyny uprawne, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, jeżeli zestaw przekracza możliwe reguły wielkością lub ciężarem, konieczne jest zdobycie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena transportu pojazdów rolniczych

Cena transportu pojazdu uprawnego jest związana od wymiarów, ciężaru i stanu urządzenia. Na koszt przewozu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym czynnikiem może być dodatkowo czas transportu.