(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Przyczepa (Nr 5962808)

Przyczepa

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

0.6

Waga w kg (łączna):

500

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 232.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Gliwice

27 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Gorlice

27 mar 2020


Transport innych ładunków

Przewóz innych towarów

Koszt transportu ładunków jest uzależniony od gabarytów towaru, daty transportu oraz odległości pomiędzy miejscem załadunku i rozładunku.

Klasyfikacje ładunków

Transport ładunków rozdzielamy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełna ciężarówka, kontenery oraz wywrotka.

Palety - obejmują bazę, na której rozkłada się niewielkie przedmioty lub opakowania. Najbardziej używanym gatunkiem palety są palety euro. Na nich zazwyczaj transportuje się meble, paczki, towary budowlane (takie jak farby, kamień itd.), okna jak również artykuły chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to transport ładunku, który należy transportować pojazdem - Tirem i zajmuje zaledwie część przestrzeni ładunkowej. Do tego typu transportu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do transportu ładunku, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej pojazdu ciężarowego.
Przy takim typie transportu korzysta się z różnego rodzaju ciężarówki.

Kontenery – Przewóz niektórych ładunków wymaga użycia pojemnika metalowego – zwłaszcza w przypadku transportu towarów w postaci płynu lub ładunków sypkich. W tych pojemnikach metalowych można też transportować drobnicę w opakowaniach – workach, pudełkach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Ciężarówka – wywrotka – służy do przewozu materiałów w postaci płynu i kawałkowych – można rozpoznać ją po charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przekręconej do tyłu lub na bok.

Inne ładunki – towary, które nie kwalifikują się do wcześniej wymienionych typów można zaliczyć do tzw. towarów innych. Znajdują się tu m.in. zlecenia dotyczące przewozu popiołu czy transportu gąsienic od koparki.