(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Przyczepa ciężarowa rolnicza (Nr 8284491)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Przyczepa ciężarowa rolnicza
502 x 201 x 201 cm
1800 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
1800 kg
Dystans
500 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Ulina Wielka

18 sty 2022

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Inulec

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń rolniczych nierzadko bywa przewozem o wielkich gabarytach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkogabarytowe urządzenia rolnicze bywają urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie powinny samodzielnie poruszać się po jezdniach, ze względu na fakt, że ich wielkość przekracza możliwe gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak również w UE. Trudność stanowić może dodatkowo napór osi urządzeń uprawnych, który przewyższa zasady dopuszczalne dla większej części tras.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych prawie zawsze używa się naczepy typu jumbo i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn rolniczych mają stosownie przysposobionymi lawetami, które mogą przetransportować pojazdy uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, jeśli maszyna przewyższa możliwe zasady wielkością lub ciężarem, konieczne będzie uzyskanie specjalnego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu maszyn uprawnych

Koszt przewozu ciągnika rolniczego jest zależna od wymiarów, ciężaru i stanu maszyny. Na koszt przewozu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być także czas przewozu.