(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-01-05 15:29

przyczepa d47 rolnicza

(Nr 2258728)

Marka i model:

przyczepa d47

Długość [m]:

4.20

Szerokość [m]:

2.20

Wysokość [m]:

1.80

Waga w kg (łączna):

2100.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 601.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz urządzeń uprawnych często bywa transportem ponad formatowym. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkie pojazdy rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą samodzielnie przemieszczać się po polskich trasach, jako że ich rozmiar przewyższa dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak i w Unii Europejskiej. Utrudnienie stanowić może jeszcze nacisk osi maszyn rolniczych, który przerasta standardy możliwe dla większości tras.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

    Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych prawie zawsze używa się przyczepy rodzaju semi lub tele. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn uprawnych powinni posiadać właściwie dostosowanymi lawetami, jakie umożliwiają przewieźć pojazdy uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo powinien posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, jeżeli zestaw przerasta dopuszczalne normy rozmiarem lub ciężarem, potrzebne jest zdobycie specjalnego zezwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu maszyn rolniczych

    Cena transportu pojazdu uprawnego jest uzależniona od wielkości, wagi i stanu pojazdu. Na koszt transportu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym czynnikiem może być również czas przewozu.

Adres i termin nadania

Jastrowie, 64-915, Polska

Od 8 sty 2018 do 12 sty 2018

Adres i termin dostawy

Ropczyce, 39-100, Polska

Termin elastyczny