(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

przyczepa do przewozu 1 konia (Nr 7558428)

Waga
Sztuk
przyczepa do przewozu 1 konia
Długość
455 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
285 cm
650 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
650 kg
Dystans
986 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Warnberg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Węgrzynów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.