(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-11-17 20:15

przyczepa jedno osiowa

(Nr 2162553)
przyczepa  jedno osiowa

Marka i model:

przyczepa

Długość [m]:

5.2

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

3500.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Dystans: 837.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport pojazdów uprawnych często bywa transportem o dużych gabarytach. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Sporawe maszyny rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa swobodnie przemieszczać się po jezdniach, jako że ich wymiar przerasta możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak także w Europie. Przeszkodę stanowić może dodatkowo nacisk osi pojazdów uprawnych, jaki przerasta normy dopuszczalne dla większości tras.

Jak transportuje się maszyny rolnicze?

    Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych prawie zawsze używa się naczepy rodzaju jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych posiadają stosownie dopasowanymi lawetami, jakie podołają przewieźć maszyny rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, jeśli zestaw przekracza dopuszczalne reguły wielkością lub ciężarem, konieczne będzie zdobycie odpowiedniego pozwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt przewozu pojazdów rolniczych

    Cena transportu urządzenia uprawnego jest uzależniona od gabarytów, ciężaru i sprawności maszyny. Na koszt przewozu wpływa jeszcze odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym czynnikiem może być jeszcze termin przewozu.

Adres i termin nadania

Eferding, 4070, Austria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Korniaktów Południowy, 37-114, Polska

30 lis 2017