(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Przyczepa kampingowa (Nr 7546963)

Przyczepa kampingowa
Waga
Sztuk
Przyczepa kampingowa
Długość
600 cm
ok.
1000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1000 kg
Dystans
789 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Sarbinowo

Od 31 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Wola Uhruska

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.