(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-01-26 11:14

Przyczepa rolnicza

(Nr 2322868)

Marka i model:

Sanok

Długość [m]:

3.80

Szerokość [m]:

1.75

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

1450.00

Budżet zlecenia [zł]:

450

Dystans: 422.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz maszyn uprawnych prawie zawsze bywa transportem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Ogromne urządzenia uprawne są urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie mogą zwyczajnie jeździć po polskich trasach, jako że ich wymiar przewyższa dopuszczalne gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak również w UE. Trudność stanowić może dodatkowo napór osi maszyn uprawnych, jaki przewyższa zasady możliwe dla większości szos.

Jak transportuje się pojazdy rolnicze?

    Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych często stosuje się przyczepy rodzaju jumbo oraz tele. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych posiadają właściwie przysposobionymi lawetami, które podołają przewieźć maszyny rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, gdy pojazd przerasta możliwe normy gabarytami lub wagą, konieczne jest dostanie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena transportu pojazdów rolniczych

    Koszt przewozu maszyny uprawnego jest związana od wymiarów, ciężaru i stanu pojazdu. Na koszt transportu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym elementem może być również czas transportu.

Adres i termin nadania

Rojewo, 88-111, Polska

1 lut 2018

Adres i termin dostawy

Słoneczna, Garbów, 21-080, Polska

2 lut 2018