Puch Maxi (Nr 7582129)

Puch Maxi
Waga
Sztuk
Puch Maxi
Długość
170 cm
55 kg
1
Łączna waga:
55 kg
Dystans
1613 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Stoke-On-Trent, Stoke-On-Trent

Od 19 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Austria, Górna Austria, Ohlsdorf

Od 25 mar 2021 do 23 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.