(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-09-06 10:06

Puch Minicross

(Nr 2011799)
Puch Minicross

Marka i model:

Puch Minicross

Waga w kg:

56.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 516.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

     Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Tomelloso, Hiszpania

Od 11 wrz 2017 do 15 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Turcia, Hiszpania

Termin elastyczny