(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-09-06 10:06

Puch Minicross

(Nr 2011799)
Puch Minicross

Marka i model:

Puch Minicross

Waga w kg (łączna):

56.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 516.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Motorcycles transport

    Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - wszakże jedynie pozornie. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Tomelloso, Hiszpania

Od 11 wrz 2017 do 15 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Turcia, Hiszpania

Termin elastyczny