(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-04 16:03

puppy

(Nr 2255940)

Waga w kg (łączna):

9.00

Dystans: 3020.00 km

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku chore ani ranne. Kiedy zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

    Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzę można transportować autem, kiedy mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.

Adres i termin nadania

Krajowa, 200402, Rumunia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Glasgow City, E13, Wielka Brytania

Termin elastyczny