(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Puppy (Nr 6070132)

Puppy

Waga w kg (łączna):

4

Dystans: 256.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Sligo, Sligo

23 maj 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Anglia, Wicklow

23 maj 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeśli posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.