Puppy (Nr 7568512)

Puppy
Waga
Sztuk
Puppy
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
2375 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Rosja, Moskwa, Moskwa

Od 19 kwi 2021 do 30 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Koblencja

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani okaleczone. Jeśli planujemy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.