Puppy (Nr 7583647)

Puppy
Waga
Sztuk
Puppy
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
3222 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Rosja, Город, Moscow

Od 28 lut 2022 do 31 mar 2022

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Greater Manchester, Manchester

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeżeli mamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.