(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2018-01-27 21:29

Pusty Kontene morski 40dv chłodnia

(Nr 2326816)
Pusty Kontene morski 40dv chłodnia

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

2.44

Wysokość [m]:

2.6

Waga w kg (łączna):

5000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 248.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to żelazne skrzynie używane w transporcie drobnych pakunków (drobnicy), które z reguły podzielone są na mniejsze paczuszki lub zwykle są popakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest także umieszczana na europaletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

    Struktura metalowego pojemnika jest solidna, co pozwala na wielokrotne wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik ma odpowiedni ekwipunek, który umożliwia mocowanie i przenoszenie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Kontenery zwykle transportuje się samochodami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

    Wziętym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, niejednokrotnie określany jako kontener 1C. Jest to kontener o pojemności prawie 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnętrzne kontenerów 20-stopowych mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przetransportować blisko 10 palet. Pojemniki te zazwyczaj wykorzystuje się w transporcie surowców zapakowanych.

    Osiągalne bywają także kontenery 1C i 1A kategorii „open top” – ich gabaryty są podobne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten gatunek pojemników używa się do przewożenia materiałów wkładanych z góry i materiałów sypkich.

    Typ pojemnika metalowego „flat rack” używany jest w przewozie ładunków wielkich i ciężkich ładunków. Ten typ kontenera w wersji „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

    Innymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w przewozie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają otwierane ściany i dach. Pojemniki metalowe kategorii „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Występują także kontenery cysterny, pojemniki agregaty, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu kontenera

    Cena przewozu kontenera jest zależna od gabarytów i typu transportowanego ładunku, trasy oraz dodatkowych warunków, które przewoźnik musi wykonać w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Przytyk, 26-650, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sądkowa, 38-204, Polska

Termin elastyczny