(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 17:05

Qashqai

(Nr 2641460)
Qashqai

Marka i model:

Nissan Qasqhai

Waga w kg (łączna):

1550.00

Dystans: 437.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Berlin, Niemcy

30 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Donaborów, 63-604, Polska

4 maj 2018