(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-25 20:31

Quad (Nr 2414676)

Quad

Marka i model:

Cf moto allroad

Waga w kg (łączna):

300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 501.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

     Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Sokołów Podlaski, 08-300, Polska

Od 27 lut 2018 do 28 lut 2018

Adres i termin dostawy

Łodygowice, Polska

Od 28 lut 2018 do 1 mar 2018